محصولات

سنگ مصنوعی نما

قالب های سنگ مصنوعی

وکیوم فرمینگ پلاستیک

ورق پلاستیک HIPS

شکل‌دهی حرارتی خلاء

قطعه وکیومی

ورق پلاستیک ABS

سیستم نیمه وکیوم فرمینگ

ورق پلاستیک PP

ورق پلیمری

ورق ترموپلاست

ورق پلیمری

ورق ها و فیلم های پلیمری در ضخامت و عرض های مختلف تولید می گردد و بنا بر نوع مواد اولیه در صنایع مختلفی همچون بسته بندی، ظروف یکبار مصرف، صنایع خودرو سازی و صنعت ساختمان مصرف می گردد. این محصولات که محصولاتی نیمه تمام محسوب می گردند از ضخامت های چند میکرون (فیلم ها) تا ضخامت های چند میلیمتر (ورق ها) قابل تولید بوده و با فرآیندهای مختلف تولید همچون بادی، کلندری و کستینگ تولید می گردد.

ورق پلاستیک ABS

ورق پلاستیک ABS بدلیل خواص خوب مکانیکی،مقاومت شیمیایی و فرایند پذیری آسان بطور گسترده ای در فرایند های قالبگیری تزریقی ، اکستروژن و وکیوم فرمینگ مورد استفاده قرار می گیرند. ظاهر براق و وکیوم فرمینگ آسان و طبیعی رزین ورق ABS عامل اصلی برای استفاده از این مواد در تولید ورق پلاستیک و محصولات ترموفرمینگ شده است. کابین داخلی یخچال و قاب درب آن از جمله محصولات این فرایند بشمار می آیند. در مورد کابینهای پلاستیک بزرگ داخلی یخچال که طراح پیچیده تری دارند، نیاز است که از رزین های ورق ABS بهبود یافته جهت داشتن کارایی و خواص لازم برای ترموفرمینگ استفاده گردد.

ورق پلاستیک HIPS

استحکام بالا، قالبگیری خوب به همراه توانایی فرایند پذیری مجدد با حفظ پایداری ابعادی و دمائی، رنگ پذیری، چسبندگی و چاپ پذیری باعث شده است که رزین HIPS به عنوان یکی از ۵ رزین اصلی درکاربردهای الکتریکی، ترکیبات ساختمانی و اجناس عمومی مطرح گردد. HIPS به عنوان یک رزین غیر کریستالی دارای خواص متنوعی مانند رزین های PE, PP و…. می باشد. در مورد ساختار مولکولی، با تغییر درجهت کریستالیزاسیون، تغییر قابل توجهی در خواص و ابعاد رزینهای HIPS به وجود نمی آید. علاوه بر آن پلیاستایرن با ویسکوزیته مذاب کم در اثر گرما، فرایند ، ترموفرمینگ و شکل دهی اسفنجی (توده ای) به آسانی تخریب نمی گردد. ورق پلاستیک HIPS از مقاومت ضربه ای و گرمائی عالی و قالبگیری فوق العاده ای بر خوردارند. علاوه برآن امکان فرایند این ورقها با روش های مختلف قالبگیری میسر می باشد.

ورق پلاستیک PP

پلی پروپیلن (PP) با پلیمریزاسیون گاز پروپیلن تولید می شود. هزینه مواد اولیه آن نیز مانند پلی اتیلن پائین است. تفاوت مولکول PP با PE تنها در یک اتم کربن اضافی در مونومر گازی می باشد که این ساختمان متفاوت مونومر اولیه سبب ایجاد شاخه های جانبی یکنواخت تر می شود که در نتیجه آن، ماده حاصل دارای خواص فیزیکی و شیمیایی یکنواخت تری است. حضور گروه متیل (CH3) در زنجیره پلیمر سبب محدود شدن چرخش زنجیره اصلی و در نتیجه کاهش انعطاف پذیری و افزایش استحکام می گردد

سیستم نیمه وکیوم فرمینگ

وکیوم فرمینگ

وکیوم فرمینگ پلاستیک یکی از شاخه های فرآیند ترموفرمینگ برای شکل دهی پلاستیک هاست. مراحل انجام فرآیند وکیوم فرمینگ مطابق شکل زیر است.

۱- ورق پلاستیکی اکسترود شده، با حرارت دادن نرم و انعطاف پذیر می شود.

۲- ورق نرم شده روی قالب حفره دار قرار می گیرد.

۳- خلا ایجاد شده و این خلا ورق را درون قالب می کشد.

۴- پلاستیک در تماس با سطح قالب که سرد است، سخت می شود. سپس قطعه از قالب خارج شده و قسمت های اضافی آن بریده می شود.

محصولات ورق پلاستیک ورق ABS

ورق ترموپلاست

ترموپلاستیک یا گرمانرم به پلیمرهایی گفته می‌شود که با افزایش دما بدون تغییر شیمیایی ذوب می‌شوند. این پلیمرها را می‌توان به دفعات ذوب و دوباره جامد نمود. چنین پلیمرهایی در حالت مذاب مانند مایعات جاری می‌شوند و از این لحاظ با پلیمرهای دارای اتصالات عرضی متمایزند. اغلب گرمانرم‌ها در دمای کمتر از نقطه ذوب خود حاوی مناطق بلورینی هستند که بین نواحی آمورف قرار دارند. نواحی آمورف، ویژگی کشسانی و نواحی بلورین، استحکام و صلبیت را به ماده می‌بخشند. در دمای بیش از نقطه ذوب، نواحی بلورین از بین رفته و گرانروی به شدت کاهش می‌یابد. گرمانرم‌ها را می‌توان به طور پیوسته در چرخه ذوب/ انجماد قرار داد. این ویژگی، گرمانرم‌ها را قابل بازیافت می‌سازد.

قطعه وکیومی

فرم دهی به ورقهای گرما نرم توسط حرارت مستقیم یا القائی وتخلیه هوای مابین ورق پلاستیک و قالب و شکل پذیری ورق همانند قالب را وکیوم فرمینگ میگویند. تمامی ورقهای پلاستیک گرما نرم (ABS, PVC, PET.هایمپکت .کریستال و…) قابلیت شکل پذیری را دارند. دستگاهائی که این کار را انجام می دهند نسبت به کار مورد نظر می توانند ساده یا پیچیده باشند. دستگاههای ساده از یک هیتر و یک ورق گیر و یک قسمت بنام قالب بند تشکیل می شود که ابتدا ورق پلاستیک در قسمت ورق گیر قرار میگیرد سپس هیتر ورق پلاستیک راگرم نموده بعداز ان قالب با ورق تماس پیدا میکند ودر همان زمان هوای مابین قالب و ورق تخلیه می شود و ورق شکل قالب را به خود میگیرد .

ورق پلاستیک ورق ABS وکیوم فرمینگ ورق پلاستیک ABSمحصولات ورق پلاستیک وکیوم فرمینگ ورق پلاستیک  HIPS

قالب سنگ مصنوعی

قالب سنگ مصنوعی صنایع ورق پارسیان روشی است برای تولید انواع سنگ مصنوعی ، موزاییک های ویبره با کیفیتی بالاتر از موزاییک های سنتی ویبره لاستیکی ، انواع سنگ مصنوعی پلاستیک نمای آنتیک ، کفپوش و موزائیک های آنتیک نسل جدید و انواع محصولات گرانیتی و مرمریت که بر پایه بتن تقویت شده بوده و در تولید آن از رزین سنگ مصنوعی یا رزین صنایع ورق پارسیان با قالب سنگ مصنوعی استفاده می شود. با راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی می توانید انواع محصولات بتنی را با کیفیت عالی و مقاومت بالا تولید کنید محصولاتی که از نظر زیبایی می توانند به سنگ های طبیعی رقابت کنند و از نظر مقاومت و دوام نیز مناسب هستند. در تولید این محصولات از میکسر و میز ویبره و قالب سنگ مصنوعی استفاده می شود اما بتن مصرف شده در این سنگ ها طرح اختلاط خاصی دارد که به شما آموزش داده خواهد شد.

قالب سنگ مصنوعی
keyboard_arrow_up